י"ג בתמוז תשע"ט / יום שלישי 16 יולי 2019 | פרשת השבוע: פנחס
 
dot  הוסף למועדפים   dot  הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית ברסלב יהדות משפחה וזוגיות חגים ומועדים רוחניות חברה סיפורים מהחיים
   על פרשת השבוע     פרשת דרכים     פרשה ולעניין     שולחן דוד             
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
 
פרשת דרכים  
 
דף ראשיפרשת השבועפרשת דרכים"אין דבר גדול מזה"! - פרשת השבוע נצבים
 
  חיפוש מתקדם
   מאמרים
 
   חיפוש
 
            
 

"אין דבר גדול מזה"! - פרשת השבוע נצבים    

"אין דבר גדול מזה"! - פרשת השבוע נצביםגם אחרי אלפיים שנות גלות, אחרי שכל העמים וכל הכוחות שבעולם ניסו למחוק את השם "יהדות" מעל פני תבל, אנחנו ממשיכים להתייצב, להגיע. למה?

 דרכים בעבודת הלב מתוך פרשת השבוע ניצבים
 
ביום הקדוש שבו נפטר מן העולם, כינס משה רבינו את כל ישראל להכניסם בקשר נצחי עם הקדוש-ברו- הוא. ולא רק את אותן נשמות שהיו אז בגוף, אלא את כל הנשמות שעתידות להיות בעולם, גם אותן קרא וכינס: "כי את אשר ישנו פה עימנו עומד היום לפני ה' אלוקינו ואת אשר איננו פה עימנו היום" (דברים כט, יד) שפירש רש"י: "ואף עם דורות העתידים להיות".
 
כל הדורות, כל הנשמות, מקטן שבקטנים עד גדול שבגדולים.
 
"אתם ניצבים היום כולכם לפני ה' אלוקיכם ראשיכם שבטיכם זקניכם ושוטריכם, כל איש ישראל, טפכם נשיכם וגרך אשר בקרב מחניך, מחוטב עציך עד שואב מימיך" (דברים כט, ט, י).
 
רבי נתן מברסלב מסביר שאת פרשת ניצבים קוראים דווקא לפני ראש השנה, כי זהו זמן הקיבוץ והאסיפה אל הצדיק. "היינו שקודם ראש השנה קוראים פרשה זאת להודיע שכל נפשות בית ישראל, גדולים וקטנים ובינונים שכלולים בעשר בחינות הנ"ל, כולם צריכים להתקבץ ולכלול יחד באהבה בתוך הקדושה העליונה, בתוך בחינת קודש קודשים, אבן שתיה, שכל הכולל, שהוא בחינת משה, בחינת הצדיק האמת שצריכין לנסוע אליו על ראש השנה" (ליקוטי הלכות, שכירות פועלים א, אות ל"ו).
 
"משה לא מת" (זוהר א, ל"ז). הוא חוזר ומופיע בכל פעם ביתר שאת ויתר עוז, ובכל פעם הוא מקבץ ואוסף אליו נשמות ישראל, שיכללו זה בזה באהבה, שיתחדש כוחם ותתגלה מעלתם, בכל פעם יותר, עד שיבוא הגואל.
 
איזה כוח נותן הצדיק למי שמתקבץ אליו בראש השנה? את הכוח הכי עליון. הכוח לזכור, בכל מקום ובכל מצב, שהשם יתברך תמיד נמצא איתנו ולא יעזוב אותנו לעולם!
 
וזה: "אתם ניצבים היום, זה בחינת אדם ומקום וזמן. "אתם", היינו אדם בחינת כלליות הנפשות. "ניצבים", בחינת מקום. "היום", בחינת זמן. כולכם, "לפני ה' אלוקיכם", שאתם כולכם, בכל מקום ומקום שאתם ניצבים שם במקומכם באותו היום והשעה, כולכם צריכים לידע שאתם ניצבים ועומדים היום לפני ה' אלוקיכם".
 
איך זה קורה? על ידי שבאים לצדיק בראש השנה, מאמינים בו ונכללים בו באהבה. "וזה על ידי הכלליות בצדיק האמת שהוא בחינת קודש קודשים אבן שתיה".
 
איזה כוח עצום מתגלה בראש השנה. רבבות רבבות יהודים מכל קצווי הארץ מוסרים את נפשם ומוציאים את הונם כדי לקיים מצווה קדושה אחת: אמונת חכמים.
 
גם אחרי אלפיים שנות גלות, אחרי שכל העמים וכל הכוחות שבעולם ניסו למחוק את השם "יהדות" מעל פני תבל, ככה מתחיל יום הדין של עם ישראל: מיליוני מיליוני דולרים, רבבות קילומטרים של נסיעות, אין סוף עמידה מול קשיים וניסיונות, טלטול בדרכים. וכל זה, כדי לקיים רצון הצדיק!
 
"ואמר לנו: מה אומר לכם? אין דבר גדול מזה! היינו להיות אצלי על ראש השנה" (רבי נחמן מברסלב, חיי מוהר"ן ר"כ).
 
איזה יהודים יש לך, ריבונו של עולם. כל הטוב שבכל העולמות מגיע להם ולבניהם עד סוף כל הדורות ולו רק בגלל זה בלבד. אמונת חכמים!
 
"כי צריך כל אדם לידע בכל יום ובכל שעה ורגע מימי חייו, שתלויים בו כל הנפשות של כל הדורות העתידין לצאת ממנו ובהם תלויין כל נפשות בית ישראל, כי כל ישראל ערבים זה לזה. וצריך להמשיך על עצמו תיקון והמתקה על ידי שכל הכולל שזוכין על ידי אמונת חכמים, והעיקר על ידי ראש השנה. ובזמן שאדם זוכה - זוכה לו ולדורותיו ולדורות דורותיו עד סוף כל הדורות! וכל זה אי אפשר לתקן, כאשר יודע כל אחד בנפשו להיכן נתעה, כי אם על ידי הצדיק האמת".
 
"וזה בחינת "שלושה ספרים נפתחין בראש השנה. צדיקים נכתבין ונחתמין לאלתר לחיים, רשעים לאלתר למיתה, בינונים תלויים ועומדים עד יום הכיפורים. כי כל אלו שזוכין לאמונת חכמים ונוסעים לצדיקים אמיתיים על ראש השנה כולם נקראים בשם צדיקים, על שם הצדיק שהם מקורבים אליו, כי "המחובר לטהור טהור", ועל כן הם נחתמין לאלתר לחיים, כי הם זוכין בודאי לחיים אמיתיים".
 
מה אומר לכם? אין דבר גדול מזה!

תגובה למאמר    תגובה למאמר
   הצג מאמרים נוספים של הרב ארז משה דורון
   חזור לדף הבית של פרשת דרכים
לראש המאמר    לראש המאמר       שלח לחבר    שלח לחבר          שתף       גרסת הדפסה    גרסת הדפסה


 הצטרפו לרשימת התפוצה הצטרפו לרשימת התפוצה
 
 
  
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל מדי שבוע את רשימת המאמרים החדשים באתר. המנוי חינם וניתן לביטול בכל עת. הקליקו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

   

 מאמרים נוספים בנושא זה מאמרים נוספים בנושא זה
 
 


  0 תגובות למאמר זה     

הוסף תגובההוסף תגובה    הוסף תגובה    

 
 
  
יעמדו על הברכה    ולהבדיל לע"נ:
  
 
מה אנחנו עושים ואיך אתם יכולים לעזור?
 
אין אנו פועלים לשום מטרות רווח ואיננו נתמכים משום גוף או ארגון.
כל פעילות האתרים נועדה אך ורק כדי לזכות את הרבים ולעזור לכל הפונים אלינו.
 
לחץ כאן כדי להיות שותף
  
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
  •  
  •  
     
  •  
     
  •  
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים