כט בחשון תשע"ח / שבת 18 נובמבר 2017 | פרשת השבוע: תולדות
 
  הוסף למועדפים     הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית ברסלב יהדות משפחה וזוגיות חגים ומועדים רוחניות חברה סיפורים מהחיים
   על פרשת השבוע     פרשת דרכים     פרשה ולעניין     שולחן דוד             
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
 
פרשה ולעניין  
 
דף ראשיפרשת השבועפרשה ולענייןמבול של שונאים - פרשת השבוע נח
 
  חיפוש מתקדם
   מאמרים
 
   חיפוש
 
            
 

מבול של שונאים - פרשת השבוע נח    

מבול של שונאים - פרשת השבוע נחפרשת השבוע נח - רבינו הבטיח, "מה לכם לדאוג? הרי אני הולך לפניכם!" עם הבטחה כזו, המבול של השונאים יהפוך להיות לנו למי מנוחות!

 לאור השמועות של השבועות האחרונים, העיתונות ורשתות התקשורת שהן גדושות בספקולציות לגבי מה בדיוק אירע בפשיטת חיל האוויר של צה"ל אל תוך צפון מערב סוריה בתאריך כ"ג אלול, תשס"ז (6.9.07), ולמרות גרסות רבות והשערות אין סוף, לפי דיווחים מהימנים ועדכניים מה"טיימס" של לונדון, סיירת מובחרת של צה"ל ביצעה פעולה נועזת שאימתה את נוכחותם של יועצים קוריאנים בסוריה. חיילנו לא רק זיהו תחנה לפיתוח אמצעי לחימה גרעיניים, הם אף חטפו ראיות של ממש. לאחר מכן, לפי ה"טיימס" של לונדון, מטוסי צה"ל השמידו את האתר. כן יאבדו אויביך ישראל, אמן.
 
צריך להתבונן על העולם סביבנו. מילא, אפשר להבין איכשהו את נוכחות אירן בלבנון ובסוריה. כמוסלמים שיעים, יש להם שנאה מיוחדת לקהל עדת ישורון על אדמת הקודש, אליה הם תמיד לוטשים את עיניהם הטמאות. אבל קוריאה? מי הפריע להם לחיות? האם הם יודעים מהו יהודי בכלל ואיך הוא נראה? בודאי שלא! אז מדוע הם רוקמים מזימה עם סוריה המרושעת כדי להשמיד את ישראל צאן קדשים על אדמת ציון, חס ושלום? אך אל דאגה – הזאבים האכזרים האלה אינם לוקחים בחשבון את רועה הצאן...
 
רבים שואלים, "אין לנו מספיק שונאים? מדוע הקב"ה מוסיף לנו עוד שונאים? הרי זה כבר לו מים זדונים, זהו מבול!" שאלה טובה, כמו כל שאלות החיים, ונוכל למצוא את התשובה בתורה הקדושה ובכתבי צדיק הדורות, הלא הוא רבינו נחל נובע מקור חכמה, רבי נחמן מברסלב זי"ע.
 
בדיוק בפרשת השבוע, התורה הקדושה מתארת את אחדות הרשעים, דהיינו האחווה שהיתה בין שונאי השם של דור ההפלגה שבנו את מגדל בבל. התורה אומרת דברים אחדים (בראשית יא, א), כאשר דברים אחדים תרתי משמע, מאוחדים במרידה נגד הקב"ה, וגם מאוחדים בהתנגדותם לצדיק הדור, אברהם אבינו ע"ה. יש לדייק, אברהם אבינו ע"ה נזרק לכבשן האש, אותו כבשן שממנו יצאו הלבנים עבור מגדל בבל. נמצא שבניית מגדל בבל ומרד נמרוד ואנשי הדור בקב"ה התנהלו בו זמנית עם התנגדותם והתנכלותם לצדיק הדור.
 
על פי מדרשים שונים, אברהם אבינו ע"ה נזרק לכבשן האש בגיל עשרים וארבע, ושנת הבלבול ופיזור דור הפלגה היתה בשנת א' תתקצ"ו, כשאברהם אבינו ע"ה היה בן ארבעים ושמונה. יוצא שכל מעשה "האחדות" בבניית מגדל בבל לא היה אלא כמה עשרות שנים בלבד, כך שתקומתם של הרשעים המאוחדים היתה מועטת ביותר.
 
והנה, רבי נחמן מברסלב זי"ע מלמד (ליקו"מ קמא, תורה סז, אות ו), שכשמתחברים השונאים יחד, הם נופלים במהרה.
 
לאור היסוד הנ"ל של רבינו, מה שמפחיד אותנו הוא אינו אלא חלק מתכניתו של השם יתברך להאיץ את הגאולה. זהו חיזוק מאין כמוהו לאמונה, בפרט לאמונה שהקב"ה עושה הכל לטובה, אפילו אם נראה לנו לעין דבר נורא ומצמרר.
 
לכן, אנחנו צריכים להגיד לקוריאנים בסוריה "אהלן ווסהלאן" ולהגיש קפה שחור לאיראנים בלבנון. יאללה, תבואי כולכם, שונאי ישראל! תתאחדו! אם רבינו הקדוש הבטיח שתחרות השונאים רק תזרז את מפלתם, צריך להאמין ללא סייג! לפי זה, לא מעניין אותנו מה יהיה, אפילו אם ארצות המערב יבגדו בנו. אין על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים ועל "משה עבדו", הרי הוא הצדיק האמת, רבי נחמן מברסלב זי"ע.
 
בימים טרופים אלה של עקבתא דמשיחא, אין יום שלא קם שונא נוסף על קהל נאמני השם ועל גדולי הדור, בין בתוך ארצנו הקדושה ובין מחוץ לה. לפי היסוד הנ"ל של רבי נחמן זי"ע, עלינו להתעודד: ככל ששונאים מתאחדים נגדנו, כך הקב"ה מאיץ את ישועתנו ואת מפלתם, במהרה בימינו, אמן.
 
עוד רבינו הבטיח, "מה לכם לדאוג? הרי אני הולך לפניכם!" עם הבטחה כזו, המבול של השונאים יהפוך להיות לנו למי מנוחות בעולם שכולו טוב לאחר הגאולה ובניין בית תפארתנו, במהרה בימינו, אמן ואמן.
 
 
* * *
הנכם מוזמנים לבקר באתרו של הרב לייזר ברוידא, "לייזר בימס" בכתובתwww.lazerbrody.
תגובה למאמר    תגובה למאמר
   הצג מאמרים נוספים של הרב אליעזר רפאל ברוידא
   חזור לדף הבית של פרשה ולעניין
לראש המאמר    לראש המאמר       שלח לחבר    שלח לחבר          שתף       גרסת הדפסה    גרסת הדפסה


 הצטרפו לרשימת התפוצה הצטרפו לרשימת התפוצה
 
 
  
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל מדי שבוע את רשימת המאמרים החדשים באתר. המנוי חינם וניתן לביטול בכל עת. הקליקו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

   

 מאמרים נוספים בנושא זה מאמרים נוספים בנושא זה
 
 


  1 תגובות למאמר זה    לקריאת כל התגובות ברצף  
  1.
  חזק וברוך!!!
גלית17/07/2014 05:21:29
     
 

הוסף תגובההוסף תגובה    הוסף תגובה    

 
 
  
יעמדו על הברכה    ולהבדיל לע"נ:
  
 
מה אנחנו עושים ואיך אתם יכולים לעזור?
 
אין אנו פועלים לשום מטרות רווח ואיננו נתמכים משום גוף או ארגון.
כל פעילות האתרים נועדה אך ורק כדי לזכות את הרבים ולעזור לכל הפונים אלינו.
 
לחץ כאן כדי להיות שותף
  
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
  •  
     
  •  
  •  
  •  
     
  •  
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים