ט"ו בסיון תשע"ט / יום שלישי 18 יוני 2019 | פרשת השבוע: שלח לך
 
dot  הוסף למועדפים   dot  הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית ברסלב יהדות משפחה וזוגיות חגים ומועדים רוחניות חברה סיפורים מהחיים
   צמיחה אישית     צמיחה רוחנית     רוחניות ואמונה     מסעות רוחניים             
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
 
צמיחה אישית  
 
דף ראשירוחניותצמיחה אישיתעשרה צעדים לחופש
 
  חיפוש מתקדם
   מאמרים
 
   חיפוש
 
            
 

עשרה צעדים לחופש    

עשרה צעדים לחופשחופש זה לא רק לשבור קירות ולפרק את המחסומים שבדרך. חופש זה קודם כל לעשות את השינוי הכי פנימי ולפרוץ מתוך הקופסה החוצה! הנה עשרת הגדולים שאתם חייבים לעצמכם!

 הדרך היחידה להתמודד עם עולם לא חופשי היא להיות כל כך חופשי שעצם הקיום שלך הוא מרד", אמר אלבר קאמי

 

וזה נכון, כי אין כמו חופש.

 

אבל לא סתם חופש של, נניח, חופשה, או לא לעשות כלום. אלא חופש פנימי, של התעצמות, של הריח המיוחד שהוא מפיץ באוויר.

 

אם גם אתם לא רוצים להיתפס לא מוכנים, שימו לב לעשרת הצעדים הנפלאים הבאים שיעזרו לכם להגיע לרגע המיוחל מוכנים.

 

צעד ראשון – היו פתוחים לשינוי בחשיבה – שינוי משמעו, מוכנות לשחרר רעיונות שקריים שנוגדים את האמת. כלומר, התורה שקיבלנו מבורא עולם. לחלק מאיתנו, זה יהיה לקבל מצוות מסוימות שמבחינה הגיונית לא נוכל להבין אותן, ונלמד להאמין בבורא עולם בכל ליבנו. ולחלק, שינוי משמעותי בקשר עם בורא עולם – הרבה יותר קרוב.

 

צעד שני – ללמוד את האמת ולהתחייב לצמיחה תמידית – ברגע שאנו מקבלים השראה ומתחייבים לאמת, אנו מבקשים מבורא עולם שיעזור לנו להישאר בדרך הנכונה וללמוד להזין כל פעם מחדש את הצמיחה הרוחנית שלנו במגוון תחומים – תפילה, חסדים, קיום מצוות, התורה, ועבודת מידות הנפש שלנו.

 

צעד שלישי – שימו את התקווה והביטחון בבורא עולם ופתחו קשר אישי איתו – לדבר עם בורא עולם על בסיס יומי בשפה ובמילים שלנו! זה דבר שמתאים לכל אדם בכל מקום שהוא נמצא, לכל מחפש רוחני. לפני שפונים למומחים בשר ודם בכל מיני תחומים נצרכים לנו, חפשו קודם כל את המסר שיש במצב בו אתם נמצאים, וודאו שאתם מתייעצים קודם כל עם המומחה של כל המומחים, למי שיש את כל התשובות. עשו זאת על בסיס יומי.

 

מאמרים נוספים בנושא:

לחופש יש מחיר

לגעת בשמים

תפיצו חופש

כיף לקום בבוקר

מחליפים משקפיים

לעשות מהלימון לימונדה

בוקר לא רע, אחרי הכל

פשוט, לזרוק את השכל

במקום שהשכל נגמר

זה לא מה שרואים

תמסור את עצמך

המקום שאין בו גבולות

 

צעד רביעי – התחילו תוכנית של קשר בסיסי יומי עם הערכה ותודה יומית – תשובה יומית הולכת מצוין עם תודה והכרת הטוב על כל מה שאנו מקבלים מבורא עולם. היא מבטיחה לנו קשר קרוב עם אבא שבשמים. תודה היא הביטוי הכי יפה להערכה שלנו כלפי הבורא על כל מה שהוא נותן לנו. תודה, שהיא רצון להיות אנשים טובים יותר. ולא רק אנחנו, אלא החברה כולה.

 

צעד חמישי – בחרו באמפתיה והחסד במקום להיות צודקים כל הזמן – היו מוכנים לתקן את מערכות הקשרים בחייכם. כשאנו מבקשים מבורא עולם עזרה והדרכה, במיוחד בעניינים בין אישיים, הוא מוביל אותנו לדרך הנכונה - בין אם זה להישאר לבד לזמן מסוים עד שדברים יסתדרו, ובין אם זה להתנצל באופן מידי בפני האדם בו פגענו. כשאנו מחליפים את הרגשות של אחרים בשלנו, דברים יכולים להשתנות מהר מאוד. כדאי לוותר למען השלום, זה מפיץ אווירה חיובית בעולם.

 

צעד שישי – תמיד בחרו באופציה של הנשמה, היא עולה על זו של להרגיש טוב יותר מדברים גשמיים – כשאנחנו יוצאים מאזור הנוחות שלנו למען אחרים ולמען בורא עולם, ועושים את רצונו, לא רק שהוא נהנה לעשות את הרצון שלנו, אלא גם מוודא שאחרים יעשו את זה. לוותר לאחרים, ברוחניות ובגשמיות, זו מתנה שחוזרת אלינו בגדול. כל מצווה, לא משנה אם גדולה או קטנה, יקרה בעיני הקב"ה.

 

צעד שביעי – נצלו את הזמן שלכם על הצד הטוב ביותר והימנעו מדיבורים רעים – אנחנו עובדים קשה כדי לשפר את התנאים הגשמיים שלנו, אך אל לנו לשכוח את אלה הרוחניים. זה הזמן לפנות זמן מסוים מהיום בשביל עצמנו, לנשמה שלנו, לתפילה אישית, המדיטציה הרוחנית, ללימוד יומי, ולזמן איכות עם היקרים לנו. לשון הרע – מחוץ לתחום! היא בזבוז זמן יקר, בריאות והיא אחד הגורמים לגלויות של עם ישראל. סרבו בכל תוקף לשמוע, לדבר ולומר דברי לשון הרע על אחרים. שום מבזק רכילות לא שווה את ההפסד הרוחני שנגרם לאדם בעקבותיו.

 

צעד שמיני – אהבו וכבדו את השבת! – הנחת והשמחה שאנו גורמים לבורא עולם במנוחה שלנו ביום השביעי, אחרי שברא את העולם במשך שישה ימים ונתן לנו למצות אותם בכל רגע, היא אינסופית! היום השביעי הוא יום עילאי, זמן איכות רוחני ומשפחתי. היום בו אנו מטעינים את המצברים הגשמיים והרוחניים לקראת שבוע חדש ונפלא! יום של שחרור וחופש שצריך לחוות מכלי ראשון.

 

צעד תשיעי – הפיצו אמונה עם אהבה – כל אחד מאיתנו הוא נכס עצום מהלך על שתי רגליים. יש לנו את היכולת והכוח במילים פשוטות, חיוך וים של אהבה – להפיץ את מסר האמונה בעולם כולו. ואמונה, כידוע הוא מושג אוניברסלי שרוב בני האדם בעולם אוחזים ממנו מאוד. אם תרצו, אתם יכולים להיות שותפים שלנו בהפצת האמונה – בלינק הזה.

 

 

כל אחד מאיתנו הוא נכס עצום מהלך על שתי רגליים, וביחד יש לנו את הכוח לשנות עולמות!

 

צעד עשירי – עשו מסיבה מכל ניצחון והצלחה שהשגתם! – כשאנו מצליחים לתקן מידת נפש שלילית, דפוס התנהגות או חשיבה – אנחנו צריכים לחגוג את זה בגדול! לא מדברים רע על אף אחד! סיבה למסיבה. מחייכים, מאירים למישהו את היום – זה ניצחון ענק, גם לכם וגם לו. תארו לעצמכם איך בורא עולם שמח עם כל ניצחון והשיג כזה. "השם עוז לעמו ייתן" – הוא נותן לנו את הכוח, נצלו אותו לטובה! הוא רוצה שנחגוג ונשמח מכל מה שאנו עושים לטוב.

 

צאו לדרך עם עשרה צעדים שיובילו אתכם לחופש המיוחל, להשתחרר מכל הכבלים שתופסים אתכם ולא מאפשרים לכם להתקדם הלאה.  

 

כי איך אמר אלבר קאמי? "די במאבק אל הפסגה כשלעצמו כדי למלא בשמחה את לב האדם". גם אם מושג החופש נראה לכם רחוק, קשה להשגה, לא מציאותי לנוכח החיים בעולם של ימינו, אל תוותרו. צאו אל הדרך. עלו אל פסגת הר החופש, ותיהנו מכל רגע. מלאו את הלב בשמחה.

 

ולא, זה לא יהיה רגעי וחולף, כי עם עשרת הצעדים הנפלאים האלה החופש יהיה אמיתי ותמידי!

תגובה למאמר    תגובה למאמר
   הצג מאמרים נוספים של לורי שטיינר
   חזור לדף הבית של צמיחה אישית
לראש המאמר    לראש המאמר       שלח לחבר    שלח לחבר          שתף       גרסת הדפסה    גרסת הדפסה


 הצטרפו לרשימת התפוצה הצטרפו לרשימת התפוצה
 
 
  
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל מדי שבוע את רשימת המאמרים החדשים באתר. המנוי חינם וניתן לביטול בכל עת. הקליקו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

   

 מאמרים נוספים בנושא זה מאמרים נוספים בנושא זה
 
 

 
תאנים או תפוחים?               לתרגל בעזרת המחשבות               אמן הרגע
 
 תאנים או תפוחים?  לתרגל בעזרת המחשבות  אמן הרגע


  0 תגובות למאמר זה     

הוסף תגובההוסף תגובה    הוסף תגובה    

 
 
  
יעמדו על הברכה    ולהבדיל לע"נ:
  
 
מה אנחנו עושים ואיך אתם יכולים לעזור?
 
אין אנו פועלים לשום מטרות רווח ואיננו נתמכים משום גוף או ארגון.
כל פעילות האתרים נועדה אך ורק כדי לזכות את הרבים ולעזור לכל הפונים אלינו.
 
לחץ כאן כדי להיות שותף
  
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
  •  
     
  •  
  •  
     
  •  
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים