כו באב  / יום רביעי 04 אוגוסט 2021 | פרשת השבוע: ראה
 
dot  הוסף למועדפים   dot  הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית הילולת הצדיקים ברסלב יהדות משפחה וזוגיות חגים ומועדים רוחניות חברה
   הכרות ונישואין     הורים וילדים     משפחה ובריאות     ברסלב ילדים             
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
 
הכרות ונישואין  
 
דף ראשימשפחה וזוגיותהכרות ונישואיןהשכמה מעצבנת
 
  חיפוש מתקדם
   מאמרים
 
   חיפוש
 
            
 

השכמה מעצבנת    

השכמה מעצבנתכשבוקר אחד אנחנו מתעוררים ומגלים שהחצי השני שלנו שונה ממה שראינו בדייטים, זאת בהחלט השכמה מעצבנת. לורי שטיינר על היופי שבשונה ובהפוך מאיתנו.

 האם זה "כאילו משיכה" או החיבור של שני הפכים שמגדירים זוגיות?

 

בהתחלה, אנחנו יכולים להרגיש משיכה למי שעונה לדרישות המנטליות שלנו. אנחנו נמשכים ליכולות שאנחנו אוהבים, שאנחנו מתמקדים בהן, שאנחנו רואים אותן כמושכות. אנחנו מחפשים את הדברים שאנחנו רוצים לראות בבן/בת הזוג (ונקודה זו מתאימה גם בדברים שאנחנו רוצים לראות בחברות/חברים או אפילו בבוס). ואז, הבן אדם הזה נכנס לחיים שלנו. רוב היכולות – כישרונות, תכונות ועוד, שקיימות באדם הזה, מגדירים מי אנחנו בנקודה הכי פנימית שלנו. למה? בגלל אנחנו נמשכים למי שאנחנו. ואז, אנחנו רוצים קשר עמוק, קשר וחיבור של הנשמות, עם האדם הזה.

 

כדי שבחור ימשוך את הנסיכה שלו לחייו הוא צריך לשאוף להיות נסיך, וכן ההיפך. אחרי תקופה מסוימת של הכרות עם האדם, אנחנו פתאום מגלים שהוא לא מה שחלמנו עליו. יש בו תכונה או דפוס התנהגות שאנו סולדים ממנו, משהו שלא שמנו לב לפני כן. איך יכול להיות? איך לא ראינו את זה? אבל זה מה שנקרא "הבישול השמימי" – חיבור משמים אמיתי. דוגמה לזה מצאתי במקורות – כשיעקב אבינו ראה ברחל אימנו את כל מה שהוא רצה וחיפש בחצי השני שלו, מהזיווג שלו משמים. וכך גם אנחנו – רואים באלה שעונים לציפיות שלנו את השילוב הנכון והמוצלח שחיפשנו. ואז, עם הזמן, שהאדם הזה הפך פתאום ל"לאה". (לצורך המחשת העניין, כפי שקרה ליעקב – שמבחינתו האישה שנשא הייתה רחל אך בהמשך התגלתה כלאה, ולא חלילה להמעיט מערכה של לאה אימנו היקרה ע"ה).

 

במילים אחרות, אנחנו מתחילים להבחין בדברים שלעולם לא נתנו את דעתנו עליהם לפני כן, למשל, תכונות שממש לא מושכות אותנו. אבל להבין שזו ההשגחה האלוקית. מישהו 'בישל' את זה מזמן...

 

איך נתייחס לתחבולה הזו? אם אנחנו מזהים שהזוגיות והקשר עצמו הם מה שחשובים, אז זו בהחלט הופכת להיות האחריות שלנו, במובן מסוים, כדי להבין שהשכמה זו (קריאת התעוררות, אם תרצו) יש מטרה רוחנית.  

 

מאמרים נוספים בנושא:

וגר זאב עם כבש

הצד המקבל

תבחרו בסליחה

אהבה ללא תנאים

ותודה על האישה

אהבה אמיתית?

כל יום מחדש

שניים זה ביחד

תבחרו באהבה

תרגיל הסליחה

 

אנחנו מתבקשים לצמוח ולהיות אנשים טובים יותר. אנחנו עובדים על עצמנו ומבקשים עזרה כשצריך, וזה מה שהבורא רוצה מאיתנו. כי רק אז, יש לנו את היכולת לצאת מעצמנו ולכוון את הפוקוס לא רק על עצמנו אלא על דברים נוספים.

 

ועכשיו לשאלה שאני כבר שומעת מכם: איך אנחנו אמורים להגיב "להשכמה המעצבנת" הזו – הדברים השליליים שאנו מגלים בבן/בת הזוג? (ואני לא מדברת על דברים חריגים חלילה, אלא על מידות ותכונות או דפוסי התנהגות לא חריגים).

 

אז ככה, או (1) שאנחנו מיישמים את עיקרון המראה: האדם מולנו בעצם מראה לנו מה עלינו לתקן אצלנו, כי זו דרכו של הבורא להעביר את המסר. או (2) התכונה או המידה שהאדם מולנו קשורה לתיקון הנשמה של בן/בת הזוג שלנו, ואנחנו צריכים לעזור לו לתקן את הטעון תיקון. (3) קריאת התעוררות - ה"השכמה המעצבנת" הזו, שהיא תכונה או מידה, למעשה גורמת לבעל/אישה לתת את דעתם על עצמם, פנימיותם, וגם יכולה להראות שיש לנו מה לעשות בקשר שלנו עם בני הזוג ועם בורא עולם.

 

התורה מלמדת אותנו שהאישה היא לרוב קולו של בורא עולם, ובעזרת התפילה האישית הבעל יכול לגלות אם הוא במצב של רפיון וצריך להגביר את האור שהוא אמור להקרין על אשתו, ילדיו וביתו.

 

בכל אופן, ברגע שאחד מבני הזוג מתחיל לפתח חשיבה או דפוסי ההתנהגות חיוביים, זה מיד משפיע על החצי השני ואם יש ילדים בסביבה אז גם עליהם. ולא רק, אלא גם מרפא את הנקודה הספציפית הזו אצל שניהם. כך אנו זוכים למלא את המטרה שלנו בעולם – תיקון נשמתנו, בעזרת החצי השני שלנו.

 

כשאנו מתחתנים, החצי השני שלנו, לרוב – מה שהוא לא היא כן, ומה שהיא לא הוא כן. עבודה על תכונות שונות והפוכות מאלה שלנו עוזרת לנו להבין מהיכן מגיע האדם העומד מולנו. תיקון המידות הוא כמו עבודה עם נייר זכוכית – שיוף שטח נוקשה. בהתחלה זה מרגיש מאוד לא נוח ונעים, אך עם הזמן כשהמשטח מתיישר ונעשה חלק יותר אז מרגישים את פירות העבודה הקשה. המטרה, בסופו של דבר, היא אינטימיות אמיתית, חיבור של שני ההפכים - שניים שהופכים לאחד.

 

כששני הפכים מתאחדים - הרמוניה ושלום שורים ביניהם. כשמעסיק והצוות שלו משיגים תחושת מחויבות והבנה - דברים בעלי עוצמה קורים. כשגבורה מתחברת לחסדתפארת (הרמוניה ויופי) היא התוצר של חיבור עצום זה.

 

כשילד לומד מההורים שלנו וההורה לומד מילדיו, אנו יוצרים אחדות טוב שלם. כשאנחנו מסתכלים על חצי הכוס המלאה, על הצד החיובי שבאחר וצומחים ממנו, אנחנו מתחברים עם בורא עולם.

 

כשחתול וכלב הופכים חברים למשחק, אנחנו מתפעלים מהאחווה השוררת בין השניים אלה, שבדרך כלל לא מסתדרים. כשאנחנו יכולים למלא רגעים בודדים עם אהבה של בורא עולם דרך ההתבודדות (התפילה האישית) אנחנו הופכים בדידות לאהבה וקשר נצחי להשגחה.

 

כשהגוף והנשמה, שני הפכים מוחלטים, כל אחד עם הרצונות והתאוות שלו, מתאחדים ומסכימים להשתמש בפיזי למטרה הרוחנית, יש לנו דוגמה למה שיוצר חיים נצחיים.

 

זהו מסר מלא עוצמה של תקווה והבטחה משמים לכולנו. תיקון וחיבור הפכים הוא המפתח למטרה שלנו! להעלות ולנשא את האנושות, וכמובן את עצמנו, ולהתקדם בצעדים נפלאים אל המטרה הסופית.

תגובה למאמר    תגובה למאמר
   הצג מאמרים נוספים של לורי שטיינר
   חזור לדף הבית של הכרות ונישואין
לראש המאמר    לראש המאמר       שלח לחבר    שלח לחבר          שתף       גרסת הדפסה    גרסת הדפסה


 הצטרפו לרשימת התפוצה הצטרפו לרשימת התפוצה
 
 
  
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל מדי שבוע את רשימת המאמרים החדשים באתר. המנוי חינם וניתן לביטול בכל עת. הקליקו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

   

 מאמרים נוספים בנושא זה מאמרים נוספים בנושא זה
 
 

 
מה אתם יודעים על אהבה?               למה להתחתן?               קשרי משפחה במגילה
 
 מה אתם יודעים על אהבה?  למה להתחתן?  קשרי משפחה במגילה


  2 תגובות למאמר זה    לקריאת כל התגובות ברצף  
  1.
  תגובה ל-1
שלי22/12/2016 12:18:29
     
 
  2.
  הערה/שאלה
שחר22/12/2016 10:24:00
     
 

הוסף תגובההוסף תגובה    הוסף תגובה    

 
 
  
יעמדו על הברכה    ולהבדיל לע"נ:
  
 
מה אנחנו עושים ואיך אתם יכולים לעזור?
 
אין אנו פועלים לשום מטרות רווח ואיננו נתמכים משום גוף או ארגון.
כל פעילות האתרים נועדה אך ורק כדי לזכות את הרבים ולעזור לכל הפונים אלינו.
 
לחץ כאן כדי להיות שותף
  
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
  •  
  •  
  •  
     
  •  
     
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים