כו באב  / יום רביעי 04 אוגוסט 2021 | פרשת השבוע: ראה
 
dot  הוסף למועדפים   dot  הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית הילולת הצדיקים ברסלב יהדות משפחה וזוגיות חגים ומועדים רוחניות חברה
   הכרות ונישואין     הורים וילדים     משפחה ובריאות     ברסלב ילדים             
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
 
הכרות ונישואין  
 
דף ראשימשפחה וזוגיותהכרות ונישואיןתעשו שלום
 
  חיפוש מתקדם
   מאמרים
 
   חיפוש
 
            
 

תעשו שלום    

תעשו שלוםשלום עכשיו: זה לא שדוד פרלו יגלה לכם את אמריקה, אבל כולם יודעים שזוגיות טובה ושלום בית מוצלח הם מתכון בדוק לבית מוצלח לא רק שלכם אלא גם של הילדים שלכם!

 זה לא שאגלה לכם את אמריקה, אבל הורים הם הדוגמה הכי האמיתית וקרובה של איך ומה חיי נישואין אמיתיים הם עבור ילדיהם. למרות החלק הגדול והאקסטרימי של הניסיונות המלווים אותם, החדשות הטובות הן שאתם בהחלט תקצרו בשמחה את מה שזרעתם בלא מעט דמעות ויזע.

 

ילדים מטבעם אוהבים דמויות המהוות להם מודל חיקוי, בעיקר אפשר לראות את זה בתחום הספורט והסרטים. אבל מודל החיקוי העיקרי והחשוב ביותר עבורם הוא ההורה שבבית. כן, הרבה לפני הסלבס וכל הכוכבים למיניהם מכל התחומים שהמדיה והוליווד משיקים בכל רגע אפשרי. וזו נקודה חשובה שבני זוג חייבים לתחזק לאורך כל הזוגיות שלהם. בעיקר, כשהם מעניקים למשפחה את סדרי העדיפויות הנכונים לה. כך הם גם מבססים את יסודות שלום הבית של ילדיהם.

 

כל אדם יכול לומר לכם שאם תניחו בצד את האג'נדה שלכם, כדי להשיג את המטרה הנעלה הזו, זה בהחלט ישתלם לכם ובגדול! נכון, ברור שלא אמרתי להזניח את עצמכם ואת מה שאתם רוצים לעשות, אבל צריך להכניס לפרופורציות גם את החלומות הכי יפים וכמובן למקם את כל הרצונות בשלב הנכון של סולם סדרי העדיפויות שלכם. ונכון, נדמה לנו, ואולי זה גם מהווה מחסום ובעיה במוח האחורי שלנו, שרשימת צרכי המשפחה או של בן/בת הזוג לא נגמרת אז איך ומתי יישאר לנו זמן לעצמנו?!? הרי צריך גם להביא פרנסה הביתה, לדאוג לתשלומים השוטפים, לחוגים, לבילויים איכותיים ביחד עם בן/הזוג ושל המשפחה כולה ועוד...

 

מאמרים נוספים בנושא:

זוגיות חלומית בחמש

אהבה – הרולס רויס של הרגשות

זוגיות טובה? תהיו חברים!

למצוא את הזוגיות מחדש!

אם לא תשנה, שום דבר לא ישתנה!

אהבה טהורה

אהבה אמיתית

שניים זה ביחד

סיפור הדרכה מהסרטים

סוד הזוגיות המוצלחת

כל יום מחדש

זוג טוב עושה שיעורי בית!

תבחרו באהבה

 

אז איך עושים את זה?

 

כדי לשמור על הסדר בבית, מכל הבחינות, וכדי לייצר אווירה נעימה וטובה - בני הזוג חייבים להשקיע בשלום הבית שלהם. ולכל אחד מבני הזוג חיבר הרב שלום ארוש ספר בנושא – לנשים – חכמות נשים, לגברים – בגן השלום.

 

חבר'ה! לא להתקמצן במאמצים, לא להקטין ראש ולא להרים ידיים עם כל ניסיון שמגיע, אלא ללכת על זה באמת. זה לא רק לכם, בני הזוג, שרוצים את שלום בית וזוגיות טובה, זה בעיקר לילדים המקסימים שלכם שההשפעה עליהם היא גדולה וטובה בכל תחומי חייהם כשיש ביניכם שלום, וגם לדעת שאתם הדוגמה האישית שלהם – כך ייראה הבית שלהם.

 

עת לכל דבר, מלמד אותנו החכם באדם שלמה המלך ע"ה, לכן חשוב לשים לב כמה זמן אנו מעניקים לחברים, שעות עבודה, לימודים ועוד, לעומת המשפחה, הילדים ובני הזוג. למדו על הנושא – זה חשוב מאוד, זה מסייע מאוד לדעת איך לחלק את הזמן שלנו בצורה הכי טובה עם המשפחה וכל מה שמסביב. כמובן, גם לדעת שלא כל מה שמסביב הוא הכרחי, שהרי ישנם דברים שלא תמיד הכרחיים אלא נעשים רק מכורח נסיבות או כי כך אנו רוצים או כך חונכו. ברגע שמגיעים לנקודת הזוגיות והמשפחה בחיים – צריך לחשב מסלול, לדעת לשים את מה שצריך במקום הראשון. כשעושים זאת, ועל זה יעידו הורים רבים שהילדים שלהם היו פחות ממוקדים בעצמם וגדלו להיות אנשים טובים, אנשים שאכפת להם מהזולת. ויותר מכל, זה מסר ולימוד נפלא בעיקר לדור ה"אני".

 

 

אתם זה הבית של הילדים שלכם, וזו סיבה מספיק טובה להשרות בו ים של אהבה ודוגמה אישית נפלאה...

 

כל הזדמנות שיש לכם לעזור אחת לשני, קפצו עליה. התורה מלמדת אותנו כלל יפה בחיים – העיקר הוא העשייה, הפעולה עצמה, לא רק לשבת וללמוד. עת ללמוד, אך בעיקר וגם מאוד – עת לעשות! ככל שתעשו טוב, ככל שתכבדו אחת את השנייה, ככל שתפרגנו ותעניקו מילים טובות, הארת פנים והרבה חיוכים – זה ידרבן אתכם לרצות שהחצי השני שלכם יצליח. וכשזה יקרה, גם הילדים יחוו את זה – גם ביניהם יהיה רצון שהאחים והאחיות יצליחו וגם עם החברים שבחייהם. עין טובה – היא אחד המפתחות העיקריים והחשובים בזוגיות ובתא המשפחתי.

 

הדברים החומריים, מה שנקרא 'הדברים הטובים', שאנו צוברים בעולם הזה לא נשארים איתנו לנצח. הם אולי יישארו כאן לנצח, אבל לא אנחנו. הרכב היוקרתי והבית המפואר היום כאן, אך מחר אינם. הדבר המשותף לכולנו שהוא – שאחרי 120 שנים אנחנו עוזבים את העולם הזה. ההצלחה הטובה שלנו היא להשאיר מאחורינו ילדים שילכו בדרך בה אנחנו הלכנו, ילדים עם קשר לרוחניות שלהם וקשר נפלא עם בורא עולם. על ידי השקעת מאמצים בחינוך של עצמנו, קודם כל, ועם הרבה תפילות כמובן, כדי לחיות בשלום ואחדות עם בני הזוג שלנו, נקצור את השכר שמחכה לנו בעולם הבא כבר בעולם הזה, או לפחות את חלקו.

 

ואמר רבי יהודה זאב ליבוביץ זיע"א, לפני שהסתלק מן העולם הזה, לתלמידיו הקרובים: שכל אדם שיקיים את ארבעת הדברים הבאים במשפחה שלו – מובטח לו ששום דבר לא יפגע בו או במשפחתו בזמן הגלות האחרונה. יישמו אותם בבית שלכם ותראו שינויים מדהימים: א. עזרו לאנשים, ב. גלו רחמים, ג. וותרו, ד. אל תצעקו על אף אחד!

 

והנה הטיפ שלי: זוגות יקרים, תעשו שלום! נסו את הטיפ הזה במשך שלושה שבועות. אבל באמת תעשו את זה, לא ממקום של השתדלות ולא רק כחלק מהשגרה של החיים ותראו מה שזה יעשה לשלום הבית ולזוגיות שלכם.

 

וכמובן, לילדים.

תגובה למאמר    תגובה למאמר
   הצג מאמרים נוספים של דוד פרלו
   חזור לדף הבית של הכרות ונישואין
לראש המאמר    לראש המאמר       שלח לחבר    שלח לחבר          שתף       גרסת הדפסה    גרסת הדפסה


 הצטרפו לרשימת התפוצה הצטרפו לרשימת התפוצה
 
 
  
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל מדי שבוע את רשימת המאמרים החדשים באתר. המנוי חינם וניתן לביטול בכל עת. הקליקו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

   

 מאמרים נוספים בנושא זה מאמרים נוספים בנושא זה
 
 

 
הכל בידי שמים               1,2,3... אקשן!               אנחנו אוהבות מחמאות!
 
 הכל בידי שמים  1,2,3... אקשן!  אנחנו אוהבות מחמאות!


  0 תגובות למאמר זה     

הוסף תגובההוסף תגובה    הוסף תגובה    

 
 
  
יעמדו על הברכה    ולהבדיל לע"נ:
  
 
מה אנחנו עושים ואיך אתם יכולים לעזור?
 
אין אנו פועלים לשום מטרות רווח ואיננו נתמכים משום גוף או ארגון.
כל פעילות האתרים נועדה אך ורק כדי לזכות את הרבים ולעזור לכל הפונים אלינו.
 
לחץ כאן כדי להיות שותף
  
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
  •  
  •  
     
  •  
     
  •  
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים