י"ב בחשון  / יום שני 18 אוקטובר 2021 | פרשת השבוע: וירא
 
dot  הוסף למועדפים   dot  הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית הילולת הצדיקים ברסלב יהדות משפחה וזוגיות חגים ומועדים רוחניות חברה
   הכרות ונישואין     הורים וילדים     משפחה ובריאות     ברסלב ילדים             
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
 
הכרות ונישואין  
 
דף ראשימשפחה וזוגיותהכרות ונישואיןרגע לפני שזה נגמר
 
  חיפוש מתקדם
   מאמרים
 
   חיפוש
 
            
 

רגע לפני שזה נגמר    

רגע לפני שזה נגמררגע לפני שזה נגמר, ועוד בטונים צורמים, עצרו ותרשמו לכם את הנוסחה שתעשה לכם ניסים ונפלאות בזוגיות, ובחיים בכלל.

 כשבני הזוג התיישבו מולי, חשבתי שהם רוצים שאשכין ביניהם שלום בית. אחרי כמה דקות הבנתי שזה אומנם רצון הבעל. אבל האישה? לה הייתה מטרה אחרת, הפוכה ושונה מזו של בעלה. היא הגיעה אלי כדי שאשכנע את בעלה לתת לה גט. היא רצתה לעשות סוף לקשר ביניהם.
 
המקרה של הזוג הזה היה קשה ומורכב. במקרים רבים, ואפילו דומים, שהגיעו אלי אפשר היה עוד לדבר על לב בני הזוג, בעיקר על זה של האישה שלרוב רצתה לסיים את הקשר, ולהבטיח לה שאחרי שאדריך את הבעל יהיה שינוי מקצה לקצה, ושכדאי לתת עוד הזדמנות להציל את הבית. אבל במקרה של הזוג שישב מולי, האישה הייתה "נעולה" על הגט. מבחינתה לא היה על מה לדבר בכלל. הם כבר היו אצל כל היועצים, הרבנים, המגשרים, ושום דבר לא עזר. היא לא רוצה לשמוע על שלום בית. אז למה היא באה אלי? כי היא שמה לב שבעלה מאזין לדיסקים שלי ומדי פעם מגיע לשיעורים שלי, לכן חשבה שזו הזדמנות טובה בשבילה לבקש ממני שאשכנע אותו לתת לה גט ולעשות סוף למסכת הייסורים שהיא עוברת איתו שנים.
 
הבנתי שחבל על המילים ועל הזמן, לי אין מה לעשות כאן. האישה הזו כבר לא מאמינה שבעלה יכול להשתנות.
 
מאמרים נוספים בנושא:
איך נשמור על זה?
מה שאישה רוצה
יש גם סיפורי הצלחה
למה התאהבנו? שאלה טובה!
 
לקחתי את הבעל לשיחה אישית ואמרתי לו, "תשמע טוב, אשתך לא מוכנה לשמוע על שלום בית, היא רוצה גט. ישנו רק אחד שיכול לעזור כאן - בורא עולם. שמע לעצתי וקבל על עצמך לעשות כל יום שעת התבודדות שבה תעשה חשבון נפש ותתחנן ותבקש לבורא עולם שיציל את הבית שלך, תתפלל על שלום בית ותבקש מבורא עולם שייתן בלב אשתך למחול לך ושהיא תאמין שאתה אוהב אותה, שתרצה לתת עוד הזדמנות לחיים המשותפים שלכם".
 
שמע ועשה. הבעל קיבל על עצמו להתבודד כל יום. היו פעמים שהיה מדובר ממש במסירות נפש, והיו גם ימים שכמעט עברו עליו בלי ההתבודדות, אך בסוף מצא את הזמן בשעות הערב המאוחרות והתבודד, למרות המניעות והמחסומים שהיצר הרע דואג לשים לאדם המתבודד בדרך, בלי שום קשר לשלום בית. בסופו של דבר, הבן אדם לא הניח את הראש במיטה בלי לעשות שעת התבודדות.
 
עברו חודשיים. יום אחד האישה התקשרה וביקשה לדבר איתי. לפני שניגשתי לטלפון התפללתי לבורא עולם שהיא תסכים עכשיו לשמוע על שלום בית, שתבין שריצות לעורכי דין, עריכת הסכמים וכדומה הם סבל וייסורים - לה, לבעלה ולילדיה, וזה עוד בלי להזכיר את סכומי הכסף שזוגות זורקים בלי לחשוב פעמיים על כל תהליך הגירושין, וזה עוד בלי להזכיר את הפגיעה שיש לכל הצדדים אם הגירושין צורמים ונעשים בקולי קולות.
 
לקחתי את הטלפון ומעברו השני של הקו נשמעה אישה... מאושרת! "תודה רבה, כבוד הרב. אני ממש לא יודעת איך להודות לרב. בעלי היום הוא אדם אחר, עדין, נפלא, מקסים, בעל ואבא אוהב. מאדם כעסן שעם הכעס שלו הטיל את אימתו על כולנו, אנחנו היום מחבקים אדם מבין, מתחשב ואוהב. לא האמנתי שהוא יצליח להשתנות אי פעם, ואני כל כך שמחה שחיזקת ועודדת אותי לתת לו את ההזדמנות הזו, גם אם מבחינתי היה מדובר בהזדמנות אחרונה, כי בתוך תוכי ידעתי שהיא תהיה כזו כי. לא האמנתי, פשוט לא האמנתי. תודה רבה לך. הפכת לנו את החיים, ועשית אותנו אנשים מאושרים".
 
השיחה הייתה עכשיו הרבה יותר נעימה, מועילה, יכולתי להעלות עוד נקודות חשובות בשלום בית, להדריך ולכוון גם אותה. אך יותר מכל, שמחתי שבורא עולם זיכה אותי להציל עוד בית בישראל, כי אין דבר גדול יותר מזה.
 
הבעל שאני צריך להיות
חושבת להתגרש
סוד הזוגיות המוצלחת
 
אחרי שסיימתי את השיחה עם אותה אישה, מי שראה אותי בודאי היה בטוח שהשתגעתי. לא הפסקתי לחייך ולדבר לעצמי בהתפעלות על הכוח העצום של ההתבודדות, ויש לי עדות חיה וקיימת, אותה אישה!
 
"אדם עם שעת התבודדות פשוט הופך עולמות, משנה את החיים שלו מן הקצה אל הקצה, חי בגן עדן עוד בעולם הזה, ומי יודע איזה גן עדן מחכה לו בעולם הבא. אין דבר בעולם שאי אפשר להשיג בהתבודדות!..." היה ההסבר שלי לאותם אנשים שהסתכלו עלי בפה פעור ולא הבינו למה אני מדבר מתוך התפעלות כזו על אחד הדברים הכי יפים שרבי נחמן מברסלב לימד אותנו.
 
הייתי עד לניסים רבים שאנשים חוו כתוצאה מתפילות והתבודדות, אבל דבר כזה?! זה באמת משהו גדול. ואני לא סתם מתפעל, מכיוון שאנשים לא מבינים מה זה להציל בית. שהרי לא מדובר בלהציל את קירות הבית אלא את הנשמות השוכנות בין הקירות הללו, את ההורים, ובעיקר את הילדים שהרשמים של הגירושין וחוסר שלום הבית נחקקים בנשמתם הרכה ועושים בהם שמות, וזה עוד בלי להזכיר את ההשלכות שיש לרשמים אלה על התא המשפחתי שלהם, אם ירצו לבנות אחד כזה בעתיד.
 
המצב של הזוג הזה היה ממש סתום וחתום, שנים שום דבר לא השתנה שם. שום דבר לא עזר עד שהבעל קיבל על עצמו להתבודד כל יום! ואז בא השינוי, אז הייתה פריצת דרך. כמה שמחתי לשמוע את האישה מדברת דברי שבח על בעלה, דבר שהיא בעצמה לא זכרה מתי עשתה עד לפני שהוא החליט ליישם את עצת העצות של רבי נחמן מברסלב - התפילה האישית (ההתבודדות).
 
אז אם ביקשתם מרשם בדוק ומנוסה, או את הנוסחה שתעשה לכם ניסים ונפלאות בחיים, בזוגיות, עם הילדים, בקריירה, ובעצם בכל מה שתעסקו בו - אז תרשמו לכם: ההתבודדות של רבי נחמן מברסלב.

תגובה למאמר    תגובה למאמר
   הצג מאמרים נוספים של הרב שלום ארוש
   חזור לדף הבית של הכרות ונישואין
לראש המאמר    לראש המאמר       שלח לחבר    שלח לחבר          שתף       גרסת הדפסה    גרסת הדפסה


 הצטרפו לרשימת התפוצה הצטרפו לרשימת התפוצה
 
 
  
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל מדי שבוע את רשימת המאמרים החדשים באתר. המנוי חינם וניתן לביטול בכל עת. הקליקו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם.

   

 מאמרים נוספים בנושא זה מאמרים נוספים בנושא זה
 
 


  7 תגובות למאמר זה    לקריאת כל התגובות ברצף  
  1.
  ל - 3.
הודיה29/11/2015 11:58:54
     
 
  2.
  הזדהות מלאה
ללא שם,25/03/2015 15:12:34
     
 
  3.
  ל-1
רות26/01/2015 04:01:44
     
 
  4.
  תגובה ל-1
חוזר05/01/2015 14:48:06
     
 
  5.
  בגידה
שרה04/01/2015 21:51:56
     
 
  6.
  בגידה
שרה זכאי04/01/2015 21:51:43
     
 
  7.
  גירושין
ללא שם,04/01/2015 17:57:52
     
 

הוסף תגובההוסף תגובה    הוסף תגובה    

 
 
  
יעמדו על הברכה    ולהבדיל לע"נ:
  
 
מה אנחנו עושים ואיך אתם יכולים לעזור?
 
אין אנו פועלים לשום מטרות רווח ואיננו נתמכים משום גוף או ארגון.
כל פעילות האתרים נועדה אך ורק כדי לזכות את הרבים ולעזור לכל הפונים אלינו.
 
לחץ כאן כדי להיות שותף
  
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
  •  
     
  •  
  •  
     
  •  
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים