י"ג בחשון  / יום שלישי 19 אוקטובר 2021 | פרשת השבוע: וירא
 
dot  הוסף למועדפים   dot  הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית אודות ברסלב VOD רדיו ברסלב פורום ברסלב חנות ברסלב תרומות
                
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
      
 
הרב שלום ארוש  
 
דף ראשיאודותהרב שלום ארוש
 
 
חיפוש
 
           

 

Rabbi Shalom Arush
 

 

הצלחתם המדהימה של מוסדות "חוט של חסד" שייכות ללא ספק למנהיג העומד בראשם – הרב שלום ארוש, וכן לדרכו המיוחדת ויכולתו להגיע אל כל לב יהודי בכל רחבי העולם.

 

הרב שלום ארוש הוא לא הרב האורתודוקסי הטיפוסי והמוכר. הוא נולד במרוקו, ועלה לארץ יחד עם משפחתו כשהיה בן 13. לאחר שסיים את לימודי התיכון התגייס לצבא. בזכות כישוריו המיוחדים התקבל ליחידת החילוץ המובחרת של חיל האוויר – 669, שם שירת כחובש קרבי מוטס, וסייע בהרבה מבצעים שחלקם חסויים עד היום. כבר אז ניתן היה לראות את הרצון העז שבו לסייע לבריות ולהציל נפשות. לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד באוניברסיטה לימודי כלכלה, בהם הצטיין.

 

במהלך לימודיו כסטודנט לכלכלה, תוך כדי יגיעה בלימודיו על מנת לקצור ידע והצלחה בתחום, הגיעה אליו הידיעה הקשה והמרה מהיחידה בה הוא משרת - מסוק ובו חמישה מחבריו ליחידה התרסק בדרכם לפעולה מבצעית. כל החמישה נהרגו. ידיעה זו, שהסבה לו צער וכאב רב, היא זו שגרמה לתפנית העצומה בחייו. כשליווה חבריו בדרכם האחרונה (חמש הלוויות שנערכו ביום אחד) החל לשאול את עצמו: האם זהו סופו של כל אדם? מה קורה עם חבריי עכשיו? האם זו התכלית של האדם? האם ברגע אחד החגיגה נגמרת והכל בטל ומבוטל? לאן אנחנו רצים ובשביל מה אנו מתייגעים כל היום? ועוד שאלות רבות על תכלית הבריאה.

 

כך, החל אותו סטודנט בחיפושיו אחר התכלית האמיתית של העולם ללא כל הדרכה, ללא רב מלווה ומבלי לדעת כלום מהכתובים ומהספרים הקדושים. עם מחשבותיו הרבות על החיים והמוות, הוא פנה אל בורא עולם בבקשה שיראה לו אם אכן הוא קיים, אם אכן הוא מנהיג את העולם ומהי תכליתו. אט אט החל להתקרב אל בוראו ואל הדת.

 

חיפושיו הרבים אחר ישיבה בה יוכל ללמוד, הובילו אותו אל ישיבתו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א בבני ברק (כיום ראש מוסדות "שובו בנים"). ראוי לציין שבאותה תקופה מנתה חסידות ברסלב מספר מצומצם מאוד של חסידים. כיום מונה החסידות עשרות אלפי חסידים מכל רחבי העולם.

 

הרב אליעזר ברלנד גילה בתלמידו כישורים רוחניים עצומים והחל לקרבו, כך זכה התלמיד המתקרב להיות שמשו של הרב ברלנד. הרב שלום ארוש בתחילת דרכו אף זכה לשמש צדיקים גדולים נוספים וביניהם את רבו של הרב אליעזר ברלנד - הרב יצחק לוי בנדר זצ"ל ואת הרב שמואל שפירא זצ"ל, מהם ספג רוחניות עצומה.

 

 

הרב שלום ארוש נשא לאישה את הרבנית מרים תחי'. כיום, הרב והרבנית מגדלים ברוך-השם 11 ילדים ברוב פאר והדר לעבודת השם יתברך ולאהבת ישראל. בהוראת רבו, הרב אליעזר ברלנד שליט"א, עזב הרב שלום ארוש את בני ברק ביחד עם אשתו ועבר לגור בירושלים תובב"א.

 

במשך 30 שנה מקרב הרב שלום ארוש שליט"א יהודים רבים לאביהם שבשמים, מקים ישיבות, כוללים, תלמודי תורה וכל זאת כדי לזכות את הרבים, להושיע עשרות אלפים מצרות, חובות, גירושין, סמים, ויהודים מכל החוגים – איש איש ובעייתו.

 

פרט לכל המוסדות הרבים אותם מנהל הרב יחד עם אשתו הרבנית, מכתת הרב רגליו מדי ערב בנסיעות למרחקים רבים כדי לזכות את הרבים, ולתת שיעורים מאלפים המחזקים את שומעיהם מתוך תורתו של רבי נחמן מברסלב זי"ע, הנוגעים לכל תחומי החיים.

 

בנוסף לזה, עוסק הרב שלום ארוש בתחום ההפצה ייחודי למוסדותיו והמיועד לזיכוי הרבים. תחום מיוחד במינו בו משקיע הרב משאבים רבים. על ערוצי ההפצה נמנים אתרי אינטרנט בשפות – עברית, אנגלית, צרפתית (ובעתיד הקרוב גם בספרדית ורוסית). חנות הפצה, חנות הפצה מקוונת באינטרנט, דיסקים רבים של שיעוריו המאלפים, דיסקים של מקהלת המוסדות "פרחי בניך", חוברות וכן ספריו המפורסמים, ביניהם:

 

בגן האמונה – ספר הדרכה העוסק בנושא האמונה ומציאת האושר והשמחה בחיי היומיום עם האמונה. הספר מופיע כיום בארבע שפות: עברית, אנגלית, רוסית וצרפתית. עד היום נמכרו למעלה מחצי מיליון עותקים!!! והספר עדיין מבוקש בארץ וברחבי העולם. בימים אלה הספר מתורגם אף לשפות גרמנית, אידיש וספרדית.

 

בגן השלום – ספר הדרכה המבוסס על עשרות שנות הדרכה לזוגות בנושא שלום בית וזוגיות, המיועד לגברים בלבד (מופיע בשפות עברית, אנגלית וצרפתית). 

 

בגן הגעגועים – פירוש לסיפור המעשייה של רבי נחמן: מאבידת בת מלך (מופיע בשפות עברית ואנגלית).

בגן האושר - ספר הדרכה בענייני פרנסה, כמו כן נותן הרב הדרכה וסיוע כנגד התופעה הכואבת והנפוצה – החובות. (מופיע בעברית וכיום על תרגומו לאנגלית).

בגן עדן מקדם – ספר הדרכה המבוסס על עשרות שנות הדרכה לזוגות בנושא שלום בית וזוגיות (הספר מיועד לשני בני הזוג). כמו כן תמצאו בו הדרכה בנושא הלכות שמירת טהרת הבית היהודי, וכן חלק של תפילות מיוחדות לבני הזוג - תפילות על ילדים וכו'.

 

ספרי ילדים: נחמן הקטן – סיפור ילדותו של רבי נחמן מברסלב זי"ע, דוד יפה עיניים – הדרכה ולימוד מדוד המלך על עניין התפילה – פרי עטו של הרב, וכן דיסקים בהם מספר הרב סיפורים אלה ועוד. (בימים אלה מתורגמים הספרים לשפה האנגלית).

 

ועוד ספרים רבים אחרים שעשו שינויים מדהימים בחייהם של אנשים רבים בכל רחבי העולם! לספרי הרב שלום ארוש - לחצו כאן.

 

אלפי יהודים ברחבי הארץ והעולם נמנים על תלמידיו. ביניהם שחקנים, זמרים ואנשים מוכרים מאוד מתחום הבידור והאומנות, שכיום באומנותם ובכישוריהם עוסקים אף הם בקירוב עם ישראל. (שולי רנד, זוכה פרס האוסקר בשנת 2004 על סרטו "אושפיזין", הוא אחד מהם. למידע נוסף על הסרט "אושפיזין" – לחצו כאן).

 

 

 

הרב שלום ארוש שליט"א אדם יקר וכשמו כן הוא - שלום - מלא באהבה עצומה לעם ישראל, כל דרכיו דרכי שלום ונועם, מתוך צניעות וענווה והארת פנים לכל אחד מעם ישראל.

 


 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
 הנצפים ביותר הנצפים ביותר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים