י"ב בחשון  / יום שני 18 אוקטובר 2021 | פרשת השבוע: וירא
 
dot  הוסף למועדפים   dot  הפוך לעמוד הבית  
 
   
    הירשם    |    התחבר
  
    החשבון שלי     מעקב הזמנות     עזרה
 
 
  המדינה שלי:  
  ארצות הברית   
 
   שפה:  
  עברית   
 
   המטבע שלי:  
  דולר ארה"ב   
 
   
עמוד הבית אודות ברסלב VOD רדיו ברסלב פורום ברסלב חנות ברסלב תרומות
                
 
  הצג את כל הקטגוריות...  
 
 
      
 
מוסדות "חוט של חסד"  
 
דף ראשיאודותמוסדות "חוט של חסד"
 
 
חיפוש
 
           

 

Rabbi Shalom Arush

מוסדות "חוט של חסד" הוקמו על ידי הרב שלום ארוש ואשתו הרבנית מרים בשנת 1985. מקומה של הישיבה המקורית היה בשכונת קטמון הישנה בבניין נטוש. למרות התנאים הירודים (ללא ציוד, חדר יחיד ששימש לכיתת ללימוד, חדר אוכל ואף מקום לינה לתלמידים) הישיבה קלטה מגוון רחב של גברים – בעלי עסקים מצליחים, רופאים, כוכבי קולנוע ועד לנערים שלא מצאו את מקומם בחברה ושם, בישיבה, מצאו בית חם ואוהב. המכנה המשותף לכל המתדפקים על דלתות הישיבה הוא אהבת המורשת והשורשים היהודיים, ההתחברות לברסלב וליהדות.
 

בשעות הבוקר לימד הרב שלום ארוש בישיבה, ואחר הצהריים יצא הרב למסור שיעורים ברחבי הארץ, בהם הציג את יופייה של היהדות מתוך משנתו של רבי נחמן מברסלב. במקביל, תלמידיו הפיצו את ספרי רבי נחמן וקלטות (כיום דיסקים) של הרב ברחבי הארץ.
 

הישיבה המשיכה לצמוח ולגדול וכיום, במוסדות "חוט של חסד" נמנים בניין הכולל המרכזי ברחוב שמואל הנביא 13 לגברים נשואים, שם גם מתקיים השיעור המרכזי השבועי של הרב, ישיבה לבחורים, ישיבה צעירה (לנערים), תלמוד תורה "שלום בניך" לבנים, גן ובית ספר לילדות – "שירת מרים", וארגון נסיעות לקברות צדיקים בארץ וברחבי העולם.
 

ובנוסף, ערוץ ההפצה המיוחד לזיכוי הרבים המופעל על ידי המוסדות בו נמנים – אתרי אינטרנט (בעברית, אנגלית וצרפתית, ובימים אלה עובדים אף על ספרדית ורוסית). הפצת ספרי חסידות ברסלב, דיסקים של הרב שלום ארוש וכן של רבני ברסלב נוספים, המשפיעים את משנתו של רבי נחמן לקהל הרחב, חוברות וספרים פרי עטו של הרב שלום ארוש, ביניהם: בגן האמונה, בגן השלום, בגן האושר, בגן הגעגועים, בגן עדן מקדם, ספרי ילדים, דיסקים לילדים, חנות הפצה הסמוכה לבניין הישיבה המרכזי, חנות מקוונת באתרים, ורדיו ברסלב המופעל דרך האתרים - ממנו נהנים מאזינים רבים בארץ וברחבי העולם.

 

 

חוברות להפצה בחנות ההפצה

 

 

דיסקים להפצה בחנות ההפצה

 

תלמידים רבים מגיעים אל האווירה המיוחדת של הישיבה ומשלבים בשהותם שם אהבה ושמחה, לימוד אינטנסיבי וצמיחה אישית. מכיוון שהתלמידים מגיעים מרקעים שונים ומגוונים, הכיתות בישיבה מותאמות לצרכיהם המיוחדים, תוך שימת לב מיוחדת של הרבנים המלמדים בישיבה לתלמידים העוסקים בחקר ולימוד מורשתם והתקרבותם ליהדות.

 

בכולל המרכזי (ברחוב שמואל הנביא 13) תכנית הלימוד מתוכננת ברמה גבוהה מאוד ומותאמת לגברים הנשואים. רבנים ידועי שם מלמדים שם, ביניהם: הרב יהושע כהן מחבר ספר "כרם יהושע" ואחד מגדולי ובקיאי הדור בש"ס וב"שולחן ערוך" בעולם, הרב יעקב יוסף שליט"א, בנו של מר"ן עובדיה יוסף שליט"א פוסק הדור, המלמד את תלמידי הישיבה הלכות ואף הוא פוסק ואב בית דין צדק, ועוד.

 

 

אברכים לומדים בחברותא באחת מכיתות הלימוד בכולל

 

 

בחורי הישיבה בזמן תפילה

 

בישיבה ישנה כיתה המתמחה במסלול רבני, כיתה ללימודי איסור והיתר, כיתה מיוחדת לחתנים חדשים המהווה הדרכה בחיי הנישואין, שלום בית וטהרת המשפחה, כיתה מיוחדת לנח"ל החרדי, וכן כיתות רבות נוספות. הלימודים מתקיימים בשני סדרים - סדר בוקר וסדר ערב.

 

הרב שלום ארוש ואשתו הרבנית מרים תומכים בתלמידים הנשואים והרווקים כאחד, וכן במשפחות בכל תחום בו הם מתבקשים לסייע. כמו כן מגישים הרב והרבנית הדרכה וסיוע לחוזרים בתשובה – עזרה והתמודדות מול האתגרים הניצבים בפני כל בעל תשובה המתקרב אל התורה והמצוות, והיהדות בכלל.

 

בנוסף, "מוסדות חוט של חסד" מגישים עזרה וסיוע בחלוקת סלי מזון לכבוד שבת קודש, סיוע לאלמנות ויתומים, כנסים ושיעורים ברחבי הארץ ובעולם, תפילות מיוחדות בכותל המערבי ובקברי האבות בחברון לישועת הפרט ולכלל עם ישראל, וכיום אף מציעים שותפות לגולשי האתרים עם תוכנית מנויים ייחודית (מנוי כסף, זהב ופלטינה). להרחבה בנושאים אלה לחץ כאן.

 

 

כיתת לימוד בתלמוד תורה "שלום בניך"

 

 

כיתת גן בתלמוד תורה "שלום בניך"

 

מוסדות "חוט של חסד" אינם עוד מוסד ללימוד יהדות בלבד, זוהי קהילה חמה ואוהבת, תומכת ומעודדת. בכל שבת,  מתכנסים כל חברי הקהילה בכולל המרכזי כדי ליהנות מקדושתו של היום השביעי עם הרב שלום ארוש. יום שמלווה בשירה (על פי ניגוני ברסלב מקוריים), תפילות בכוונה ובאהבה, שיעורי תורה, קידוש היום עם הרב שלום ארוש, סעודה שלישית ושיעור מיוחד מפי הרב על פי סיפורי המעשיות של רבי נחמן מברסלב. חוויה נדירה ובלתי נשכחת.

 

"חוט של חסד" מהווה משפחה תומכת ואוהבת לכל חברי קהילתה. מידי פעם נוסעים חברי הקהילה ביחד עם הרב שלום ארוש והרבנית מרים לסופי שבוע מרתקים ברחבי הארץ המשולבים בהנאה ושיעורי תורה - לגברים ולנשים על ידי הרב והרבנית, פעילויות מרתקות לילדים ועוד.

 

דלתותיהן של מוסדות "חוט של חסד" פתוחות בפני כל אחד וחברי הקהילה מקבלים באהבה את כל הבאים בשערי הישיבה, כי "דרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום" (משלי ג, יז).


 
 הכי מדובר הכי מדובר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 Facebook Facebook
 
 
 
 הכי נקרא הכי נקרא
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 מבצעי היום בחנות מבצעי היום בחנות
 
 
 
 
אחורה  1 2 3  קדימה
 
 
 
 
 הנצפים ביותר הנצפים ביותר
 
 
 
 
Up  1 2 3  Down
 
 
 רשימת תפוצה רשימת תפוצה
 
 
 
הכניסו כתובת:   
 
   
 

 
   
 
 
פתח ארגז כלים